Czcionka

XL Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

08 Czerwca 2021

Poniżej przedstawiamy treść pisma z dnia 07.06.2021 r. podpisanego przez Krajowego Duszpasterza Rzemiosła Polskiego Ks. Kan. Krzysztofa Rusieckiego dot. tegorocznej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, której hasło to  "Rzemiosło z Maryją i Józefem do Jezusa".

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do udziału w XL Pielgrzymce Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Jak co roku odbędzie się ona w ostatnią niedzielę czerwca tj. w tym roku w dniu 27 czerwca. Ze względu na epidemię COVID-19, jak w roku ubiegłym, Pielgrzymka będzie miała charakter ograniczony. Aby mogło uczestniczyć w niej więcej osób będzie możliwość oglądania Pielgrzymki na placu na pośrednictwem telebimu. Pomimo tego udogodnienia proszę jednak o ograniczenie liczby delegowanych osób. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce osobiście zapraszam do obejrzenia transmisji na żywo w telewizji Trwam.

W związku z obchodzonym właśnie rokiem Św. Józefa hasło tegorocznej Pielgrzymki brzmi: Rzemiosło z Maryją i Józefem do Jezusa.

Program pielgrzymki:
· 26.06 godz. 21:00 – Apel Jasnogórski z udziałem rzemiosła.
· 27.06 godz. 9:00 – powitanie pocztów sztandarowych oraz delegacji izb i cechów przy figurze Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wprowadzenie do Kaplicy Matki Bożej.
· godz. 9:30 – Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej.
· godz. 11:00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
· Po zakończeniu Drogi Krzyżowej przy figurze Jana Pawła II i wykonaniu wspólnego zdjęcia pamiątkowego, nastąpi wręczenie Odznaki Honorowej „Szabli Kilińskiego”.

W razie pytań osobą do kontaktu jest Pani Dagmara Śmiechurska, adres e-mail d.smiechurska@zrp.pl, tel.: 22 50 44 262.

Z należnym szacunkiem,
Krajowy Duszpasterz Rzemiosła Polskiego